Labris LOG

5651 gibi yasal yükümlülükleriniz ve trafik dinleme ihtiyaçlarınız için en iyi çözüm..

Labris LOG kanuni yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi sağlayacak altyapıyı üst düzey teknoloji ve güvenlik bilgi birikimiyle sunarak, loglamayı güvenliğinizin önemli bir yapı taşı olarak ele alıyor. Entegre ve kolay yönetilebilir yetkilendirme (HotSpot) WAUTH+ ile önemli güvenlik açıkları oluşturabilecek ve siber suç unsuru taşıyabilecek gezici veya misafir kullanıcıları yetkilendiriyor. Labris LOG kullanıcı SMS yetkilendirmesi (SMS Depo ve Mobil Ödeme) ve elle kullanıcı kaydı seçeneklerinin yanında, Active Directory, LDAP, Otel Programları vs. gibi mevcut veritabanlarınızı da tek tıkla kullanma şansı sunuyor. Bütün bunların yanında, Labris LOG güçlü raporlamaaltyapısı ile ağınızda olan bitenlerle alakalı detaylı raporlar sunabiliyor, anlık izleme ekranı ile ağ trafiğini yakından denetleme imkanı veriyor.

https://www.disti.com.tr/wp-content/uploads/2020/10/labriks233.png

Tak ve Kullan Kolaylığı

Hiçbir konfigürasyon yapılmadan yönlendirilmiş trafiği kaydetmeye başlar. Dinlenecek trafiğin bir kopyası switch üzerinden (port mirroring veya span port), harici “tap dinleme cihazı” veya standart bir hub ile cihaza aktarılır.

Köprü (Bridge) Modu

Dinlenmek istenen trafiğin üzerinden geçtiği hatta araya girerek, ağda hiçbir değişiklik yapmadan ve kullanıcılar farkına varmadan dinleme ve kayıt işlemleri yapabilir.

Birden çok trafiği, birden çok yöntemle aynı anda dinleyebilme

Dinleme portlarının tamamı aynı anda kullanılabilir. Aynı anda birden fazla trafik için köprü modunda inceleme yaparken, yönlendirilmiş birden fazla trafiği de dinleyebilir.

Vlan Tagged Dinleme

IEEE 802.1Q (VLAN Tagging) standardına göre birden fazla VLAN trafiğini aynı hat içinde barındıran dinlemelerde, standart uyumlu dinleme ve kayıt altına alabilme olanağı sağlar. Bu sayede gelişmiş ağlarda ağa dokunmadan kurulum ve yönetimi mümkün kılar.

Web Trafiği Dinleme

HTTPs protokolü tanımlanır ve trafiğin zaman, kaynak, hedef bilgileri oluşturulur.

Uzak Loglama ve Log Barındırma

Birden fazla uzak sunucuya yedek kayıt tutabilir, uzak syslog sunucularına log yazabilir. Harici Depolama Alan Ağlarına (SAN) bağlanarak kayıt tutabilir. Standartlara uyumlu tüm harici uygulamaların loglarını üzerinde barındırarak, kendi üretmiş olduğu loglarla birlikte zaman damgasıyla damgalanabilir.

Anlık Kayıt İzleme

İzleme sırasında akan trafiği IP ve hedef URL bazında filtreleyerek daha net ve detaylı bir izleme gerçekleştirebilirsiniz.

Yönetim Profilleri

Yönetim arayüzünde, farklı yönetim profilleri tanımlanarak, farklı yetki ve erişim seviyelerinde yönetim mümkündür.